x
Rezerwacaja- hotel pod kolumnami
Aby zarezerwować pokój zadzwoń lub napisz:
+48 696 428 234 biuro@podkolumnami.pl  Hotel

  Posiadamy jeszcze
  WOLNE POKOJE
  W

  Pokoje Hotelowe

  Proponujemy Państwu 25 miejsc noclegowych o wysokim standardzie, w przestronnych apartamentach. W skład apartamentu wchodzi: pokój dzienny, sypialnia, łazienka oraz przedpokój. Dysponujemy parkingiem oraz wypożyczalnią rowerów dla naszych gości.  W naszym obiekcie mile widziane są zwierzęta.

  Pod Kolumnami powstał w dworku z XVII wieku, który został gruntownie wyremontowany i rozbudowany w 2010 roku.

  Państwa pobyt u nas umili restauracja mieszcząca się na parterze, gdzie warto spędzić popołudnie i wieczór. Restauracja cieszy gości niezwykłym wnętrzem oraz pysznym jedzeniem.

  Cennik

  Proponujemy Państwu 25 miejsc noclegowych o wysokim standardzie. Mogą Państwo wynająć nocleg w jednym z pięciu apartamentów w skład których wchodzi sypialnia, salon, łazienka oraz przedpokój.

  220 zł
  1

  Cena apartamentu dla jednej osoby

  Rezerwuj
  300 zł
  2

  Cena apartamentu dla dwóch osób

  Rezerwuj
  380 zł
  3

  Cena apartamentu dla trzech osób

  Rezerwuj
  460 zł
  4

  Cena apartamentu dla czterech osób

  Rezerwuj

  W cenę apartamentu wliczone jest śniadanie. Jest również możliwość dostawienia dodatkowych łóżek za uzgodnioną dopłatą. Do dyspozycji naszych gości hotelowych jest dostępna wypożyczalnia rowerów.

  POSIADAMY JESZCZE WOLNE POKOJE W !

  Okolica

  Pod Kolumnami leży w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na Szlaku Orlich Gniazd pełnego średniowiecznych warowni, wapiennych skałek, jaskiń i magicznych legend.  Dzięki dogodnej lokalizacji spędzą Państwo u nas miło czas zarówno latem, jak i zimą.

  Pilica to nieduże miasteczko o średniowiecznym rodowodzie, położone w województwie śląskim, u źródeł rzeki Pilica. Mieści się w dolinie, jest otoczona lasami i na stałe wpisana w wapienny krajobraz Jury. Pilica wchodzi w skład Parku Krajobrazowego „Orlich Gniazd”. Przeszłość Pilicy to cenne zabytki, a wśród nich: kolegiacki kościół z XIV w. pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela z zabytkiem klasy europejskiej – renesansowym nagrobkiem Kasi Pileckiej, dłuta włoskiego artysty Padovano; klasztor oo. Franciszkanów (XVIII w.), który posiada sanktuarium Maryjne oraz robiący ogromne wrażenie pałac obronny, wraz z otaczającym go wspaniałym parkiem.

  okolica

  Atrakcje

  Dla miłośników historii i legend

  W odległości 4 km mieści się Zamek Pilcza w Smoleniu. Wzgórze, na którym zbudowano warownię, było zamieszkałe jeszcze przed naszą erą. Z historycznych kronik wiadomo, że zamek stał już w XII wieku. Obecnie ruiny zamku zostały odrestaurowane.

  Niedaleko mieści się największy obiekt historyczny Jury Krakowsko-Częstochowskiej – Zamek w Ogrodzieńcu. Jego historia sięga XIV wieku. W XVII wieku zamek został zniszczony podczas potopu szwedzkiego. Choć został obudowany przez swoich właścicieli, to już nigdy nie powrócił do prawdziwej świetności.

  Zamek posłużył jako część plenerów zdjęciowych do kultowego serialu „Janosik”, kręcono tutaj również „Zemstę” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

  Mieszkańcy okolicznych wsi opowiadają, że z miejscem związana jest legenda o czarnym psie, pod postacią którego nocami pokazuje się okrutny kasztelan, pilnujący swojego skarbu ukrytego w podziemiach.

  Dla lubiących spędzać czas aktywnie

  Zaledwie 200 m od „Pod Kolumnami” znajdują się ogólnie dostępne boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę plażową, koszykówkę, kort tenisowy oraz plac zabaw dla dzieci.

  A może lubią Państwo piesze wycieczki? Czekają szlaki turystyczne! Tylko 4 km od Pilicy znajdują się ruiny zamku na Smoleniu (rezerwat przyrody, jaskinie, ścieżki rowerowe). W okolicy przechodzi czerwony Szlak Orlich Gniazd, pełen warowni z czasów panowania Kazimierza Wielkiego.

  Dla miłośników jazdy na rowerze Gmina Pilica przygotowała świetnie utrzymane szlaki rowerowe. W okolicy wiedzie rowerowy Szlak Orlich Gniazd, który liczy 190 km i łączy Kraków z Częstochową.

  W parku miejskim zbudowany został tor rowerowy MTB, którego standard umożliwia organizacje Mistrzostw Europy MTB.

  Dla preferujących konne wycieczki – najbliższa stadnina koni mieści się w Udorzu, 7 km od Pilicy.

  Dla odkrywców

  Jura Krakowsko-Częstochowska to raj do wspinaczki skałkowej. W gminie Pilica i Dolinie Wodącej przygotowane do wspinaczki są Skały Zegarowe, mieszczące się blisko Zamku Pilcza w Smoleniu. Szereg działających szkół wspinaczkowych umożliwia spróbowanie tej formy aktywności każdemu, nawet dzieciom.

  Skoro są skałki, to muszą być i jaskinie. W okolicach popularna jest speleologia, czyli odkrywanie ciemnych grot i zakamarków. W Gminie Pilica najbardziej znane jaskinie znajdują się w Zegarowych Skałach oraz na Górze Biśnik.

  Dla wędkarzy

  Czysta woda, zieleń, spokój to zalety pobliskiego zalewu. Teren wokół niego to wspaniałe miejsce spacerów.

  Dla amatorów wędkarstwa mamy dobrą radę â?? wystarczy wykupić kartę i już można spokojnie zarzucić wędkę. Ze sprawdzonych źródeł wiemy, że złowienie karpia nie należy tutaj do rzadkości. Stawy znajdują się w odległości 500 m od budynku Pod Kolumnami.

  Dla amatorów sportów zimowych

  Położenie Pilicy sprawia, że jest ona atrakcyjna również zimą. W odległości 3 km w miejscowościach Cisowa i Smoleń znajdują się dwa naśnieżane, ratrakowane i oświetlone stoki narciarskie z czterema wyciągami orczykowymi.

  Kontakt

  Restauracja i Pokoje Hotelowe
  POD KOLUMNAMI

  ul. Senatorska 13, Pilica 42-436
  Tel.: +48 696 428 234
  E-mail: biuro@podkolumnami.pl

  Konto bankowe

   

  Michał Sajdak
  16 1140 2004 0000 3902 4843 3415